Fodbold holdoversigt

Her kan du se en oversigt over de hold, trænere og træningstider der er aktuelle i Sabro IF fodbold. 

Betaling er glædene for en hel sæson , fra august til Juni.

Holdoversigten gælder sæsonen 2020-2021




 


U7 - U6 - Drenge og Piger
Årgang 2014 og 2015
Træner: Davut Gövercile 29115558
Facebook-side: Sabro IF Fodbold - U7 og U6
Træningstid: Torsdag 17:00-18:00 samt udvalgte lørdage 10:00-11:00 (Følg med på Facebook)  


U8 - Drenge og Piger

Årgang 2013
Træner: Bill Sørensen bill.sorensen@gmail.com 28119984
Træner: Mohamed Hamze mohamedhamze@live.dk 26513119
Facebook-side: Sabro IF Fodbold Drenge/Piger U8 
Træningstid: Torsdag 17:00-18:00 samt udvalgte lørdage 10:00-11:00 (Følg med på Facebook)

Kampprogram: U8 drenge C

U9 drenge 

Årgang 2012

Træner: Joe Abdo, joe-abdo@hotmail.com tlf 20452540

Holdleder: Trine Bech Søgaard, trinebs1@gmail.com tlf 21286003

Træningstider: onsdag 16.30-18

Holdets facebookside: Fodbold Sabro IF Årgang 2012

Kampprogram: U9 drenge B

U10 - U11 drenge

Årgang 2010-2011

Træner: Mark Meedom Nielsen, mniels174@hotmail.com tlf: 23988358

Træner: Michael Larsen, michael.larsen032@gmail.com tlf: 30422455

Træningstider: Mandag 16.30-17.45 Torsdag 16.30- 17.45

Holdets facebooksideFodbolddrengene Sabro - årgang 2010 

Sabro IF Fodbold Årgang 2011

Kampprogram: U11 drenge B2 U11 drenge C

                       U10 drenge B U10 drenge C

U12/U13/U14 drenge 

Årgang 2007, 2008, 2009

Træner: Mikkel Deichmann Jensen mikkel@d-jensen.dk tlf 22495622

Træner: Peter Gårdsted hppg@youmail.dk tlf 23452146

Holdleder: Lone Kildahl Møller lone.kildal@gmail.com tlf: 29807491 

Træningstider: Mandag 17.30-19 Torsdag 17.45-19.15

Holdets facebooksideFodbold Sabro If årgang 2008/09 drenge 

Kampprogram: U12 drenge A2 U13 drenge C

U16 - U17 drenge 

Årgang: 2004-2005

Træner: Lasse Aagaard tlf 29244544 

Holdets facebookside: Fodbold årgang 04/05 

Kampprogram: U16/U17 drenge C 

U9/U10 piger
Årgang 2011, 2012
Træner: Lone Kildal Møller lone.kildal@gmail.com tlf: 29807491
Træner: Louise Hjerrild Vejen lh@inspari.dk tlf. 31154672
Træningstider: Mandag 17-18 og onsdag 17-18
Holdets facebookside: Fodbold Sabro If årgang 2011 piger

Kampprogram: U10 piger C

U 11 piger

Årgang 2009, 2010
Træner: Jimmy Depenau Depenau@msn.com tlf 99556561
Træner: Jakob Mors foghsminde@gmail.com tlf 60745020
Træner: Mads Leth Lunden mads.lunden@gmail.com tlf 20222201

Træningstid: Onsdag 17-18

Holdets facebookside: Sabro If Fodboldpiger 2009-2010

Kampprogram: U11 piger C


U13 - U14 Piger 

Årgang 2007-2008

Træner: Brian Kusk brian.kusk@gmail.com tlf: 20755476

Træningstider: Tirsdag og torsdag 16.30-18. 

Holdets facebookside: fodboldpiger - årgang 2007/2008

Kampprogram: U14 piger C

U15 piger 

Årgang: 2005-2006

Træner: Karsten Jensen karstenjensen@hotmail.com Tlf: 24604460

Træner: Cecilie Winther ceciliepwinther@gmail.com tlf 42259495

Træningstider: Tirsdag og Torsdag kl  17 -18.30

Holdets facebookside: Sabro IF U15 fodboldpiger 

Kampprogram: U15 Piger Liga 1B


U18 Piger (Klubsamarbejde med Galten FS)

Træner: Nikolaj Bay nikolajbay3cb@gmail.com

Træningtider: Mandag 18-19.30 i Galten og onsdag 18-19.30 i Sabro

Kamprogram: U18 Piger Liga 2


Senior 

Træner:

Morten Seeberg seebergbif@hotmail.com tlf: 28708471

Sten Jacobsen steen1970@live.dk  40585076

Carsten Hytting 

Træningstider: Tirsdag og Torsdag 18,30 - 20  

Holdets facebookside: 

Kampprogram: Serie 5

 


Senior Damer 2

Træner Toke Lauritsen tokelauritsen@hotmail,com 

tlf: 24915895

Kamprogram: Kvinder C2

Senior Damer 1

Kontakt: Ann-Sofie Udengaard, annsofie10b@hotmail.com 

Kampprogram: Kvinder C1